Akupresūros kilimėlis: kas tai ir kaip tai veikia?

Akupresūra kinų medicinoje naudojama jau ne vieną tūkstantį metų. Dabar akupresūra jau yra paplitusi visame pasaulyje. Šį metodą raumenų, nugaros skausmams malšinti ir pagerinti savo savijautą gali panaudoti kiekvienas savo namuose tiesiog kelias dešimtis minučių gulėdamas ant akupresūrinio masažinio kilimėlio.

Kur taikomas akupresūros kilimėlis

Akupresūroje yra taikomi tie patys principai kaip ir akupunktūroje. Neretai akupresūra laikoma akupunktūra be adatų, per kurią spaudžiama ir „baksnojama“ oda. Ji veikia dviem būdais. Visų pirma, sukelia lokalų poveikį – yra skirta stimuliuoti akupunktūros taškus, stimuliuojant ir gerinant tam tikros srities aprūpinimą krauju. Antra, išsiskiria endorfinai – laimės hormonas. Endorfinai savo ruožtu pagerina savijautą, sumažina stresą, atpalaiduoja raumenis.

Taip pat yra įrodyta, kad akupresūra veikia nervų ir endokrininę sistemą, padeda sureguliuoti kraujospūdį, suaktyvina energijos ir limfos cirkuliavimą. Taip organizme normalizuojasi hormonų, biologiškai aktyvių medžiagų kiekis ir medžiagų apykaita. Toks metodas taip pat  malšina skausmą, mažina nervų sistemos dirglumą, atpalaiduoja spazmus.

Akupresūra – tai lyg kasdienis masažas namuose, kurį galima atlikti tiesiog gulint ant tam specialiai pritaikyto masažinio kilimėlio. Taškinis masažas – švelnaus masažo metodas, kilęs iš Kinijos, kurio metu spaudžiami tam tikri kūno taškai. Jis naudojamas staigiems ir lėtiniams skausmams gydyti. Tai saugus ir neinvazinis metodas. Reguliarūs akupresūros masažai atpalaiduoja ir pagerina viso kūno veiklą.

Tokį masažinį kilimėlį sukūrė akupresūros srities specialistai. Tiek patys kilimėliai, tiek pagalvėlės yra padengtos specialiais spygliukais, kurie liesdamiesi su oda ir spaudžiami kūno svorio stimuliuoja skausmingas vietas, suteikdami palengvėjimą. Akupresūros kilimėlio spygliukai neįsminga į odą (kaip akupunktūros atveju) ir yra pagaminti iš saugios, alergijos nesukeliančios medžiagos. Spygliukų poveikis matomas vos  akimirką pagulėjus ant kilimėlio. Nedidelis odos paraudimas ir nedidelės ertmės byloja apie gydomąjį kilimėlio poveikį ir geresnį paraudusios vietos aprūpinimą krauju. Dėl šių priežasčių, akupresūros kilimėlis yra viena dažniausiai pasirenkamų priemonių skausmui malšinti tiesiog namuose.

ECO akupresūros kilimėlis iš viso turi 200 sūkuriukų, kuriuos kiekvieną sudaro po 25 spygliukus.

Akupresūros kilimėlis padeda:

 • nugaros skausmams,
 • raumenų ir kaulų sistemos skausmams,
 • sąnarių skausmui,
 • migrenai ir galvos skausmams,
 • nemigai,
 • kovoti su celiulitu,
 • kojų skausmams,
 • bendram kūno nuovargiui ir silpnumui,
 • depresijai ir stresui kontroliuoti.
Akupresūra yra laikoma akupunktūra be adatų, todėl ji yra priimtinesnė daugumai žmonių.

Kaip veikia akupresūros kilimėlio atliekamas masažas:

Kilimėlio spygliai spausdami oda stimuliuoja visą organizmą: suaktyvėjusios kraujotakos, limfinė ir nervų sistemos gerina mūsų imunitetą. Taškinio kilimėlio veikimas stimuliuoja centrinę nervų sistemą, o tai savo ruožtu lemia endorfinų – laimės hormonų – išsiskyrimą, kurie taip pat turi analgetinį poveikį. Be to, mažina celiulitą ir organizmo audinius bei ląsteles aprūpina deguonimi. Gydomąjį akupresūrinio kilimėlio poveikį įvertino ir fiziškai dirbantys, ir nuotoliniu būdu dirbantys žmonės. Reguliarus kilimėlio naudojimas pagreitina viso kūno regeneraciją.

Be to, po gulėjimo ant akupresūrinio kilimėlio kūnas atsipalaiduoja. Prieš miegą rekomenduojama atsigulti ant kilimėlio, nes greičiau užmigsite ir giliai išsimiegosite. Akupresūros kilimėlis yra pamėgtas ir žmonių kenčiančių nuo nemigos arba sunkiai užmiegančių.

Akupresūrinis kilimėlis – puiki daugelio ligų profilaktikos priemonė, taip pat kaip priedas prie manualinės terapijos, atliekamos kineziterapeuto. Jei nesergate vėžiu, odos ligomis, nesate nėščia ir neturite problemų dėl kraujo krešėjimo, tokio kilimėlio naudojimas tikrai atneš daug naudos sveikatai. 

Akupresūros kilimėlis padeda pagerinti bendrą savijautą.

Share this post

Komentarai

 • Jolanta Reply

  Kada galima gulėti ant kilimėlio. Vakare ar ryte.

  2022-10-06 at 01:29
  • Mano Pėda Reply

   Sveiki,

   Ačiū už jūsų klausimą. Ant kilimėlio galite gulėti tiek ryte, tam, kad gautumėte daugiau energijos ir rytas būtų energingesnis. Tiek vakare norint atsipalaiduoti. Paros laikas gulėjimui nėra svarbus, svarbu, kad kilimėlis būtų naudojamas

   Pagarbiai,

   Mano pėda

   2022-10-06 at 10:47
 • Lina Reply

  Geras daiktas nuima skausma
  Kai nugara nebeskauda guliu ant jo ir jau priprato nugara nebejaučiu kad guliu ant jo man jau reikia gulėti ant vyniu ,ka galiu pasakyti geras daiktas ir naudoju nenumetu paguliu profilaktikai tik dabar ateitį isigysiu pažengusiems pripratau prie jo greit pradžioje ir skaudėjo gulėti ir kaito nugara ,dabar praėjo skausmas tai guliu sakau nei kaista nei ka net nesijaučia to kilimėlio įdomiai labai.

  2023-01-27 at 23:39
 • Agnė Reply

  Kilimėli turiu tris dienas. Aš labai mėgstu masažus, tai šis kilimėlis nerealus dalykas! Taip pamilau..pasinaudojusi jaučiuosi kaip po tokio gero masažo. Nors guliu nuogu kūnu, bet kai guliu ant nugaros visada užmiegu..momentiškai atpalaiduoja. Labai džiaugiuosi jį turinti!

  2023-03-31 at 19:11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


0
  0
  Jūsų Krepšelis
  Prisidėkite prekių už 50,00  ir gaukite nemokamą pristatymą!
  50 
  Nemokamas pristatymas perkant daugiau kaip už 50 €
  Jūsų krepšelis tusčiasGrįšti į parduotuvę