Jei norite, kad Jūsų avalynė tarnautų ilgiau ir atrodytų tvarkingai, reikia mokėti tinkamai ją prižiūrėti. Šį procesą pradėkite jau nuo to momento, kai tik įsigijote batus. Savo klientams rekomenduojame, kad dar prieš užsidedant naujus batus pirmą kartą, būtinai juos padengtų specialia priemone – impregnatoriumi. Šiuo tikslu impregnuoti reikia kiekvieną batą atskirai, svarbu, kad batų oda būtų švari ir sausa. Priemonę reikia parinkti pagal atitinkamą odos tipą. Po pirmo impregnavimo reikia palaukti, kol priemonė įsigers ir, priklausomai nuo avalynės tipo, pakartoti dar vieną ar daugiau kartų. Nešiojant batus, šią procedūrą siūlome kartoti periodiškai. Be to, poliruoti, tepti ar purkšti ant batų tam tikras priemones patartina tik tada, kai jie yra sausi ir švarūs.

Tačiau, nepriklausomai nuo to, kaip kruopščiai prižiūrėsime savo batus, dėl nuolatinio jų nešiojimo ir nepalankių oro sąlygų impregnatoriaus poveikis laikui bėgant mažės. Tai natūralus dėvėjimosi procesas, dėl kurio mūsų avalynės kokybė, nepriklausomai nuo jos pradinės būklės, suprastėja. Todėl verta pasirūpinti, kad priemonės, apsaugančios mūsų batus, būtų kuo geriausios kokybės; t. y.,kurių sudėtyje būtų tinkamai parinktos riebalinės medžiagos ir aliejai, kurie derėdami su atitinkamais dažais atnaujintų mūsų batus.

Taigi, kokius priežiūros būdus ir priemones naudoti, priklauso nuo avalynės odos tipo.

Odos tipai ir jos priežiūros būdai

Šiuolaikinės avalynės gamybai yra panaudojama aukščiausios kokybės oda: galvijų, avių ir ožkų. Žalios odos apdorojimo metu svarbiausias momentas – odos rauginimas, kuris neatstatomai pakeičia odos savybes. Oda – tai seniausia mados istorijoje žinoma natūrali medžiaga, kuri buvo naudojama avalynės gamybos procese. Tokios unikalios odos savybės, kaip: oro ir vandens garų pralaidumas, drėgmės kaupimas, patvarumas sulankstymui, elastingumas, atsparumas deformacijoms ir grįžimas į pradinę formą padaro tai, kad ir šiais laikais oda yra pati populiariausia ir dažniausiai naudojama natūrali medžiaga avalynės pramonėje.

Oda – tai labai elastinga medžiaga, todėl laikui bėgant atsirado įvairių jos rauginimo ir išdirbimo būdų, kurių dėka šiandien mes turime net keletą skirtingų odos tipų. Norime Jums pateikti kelis populiariausius ir papasakoti, kaip tokią odą geriausiai prižiūrėti. Kad Jūsų avalynės oda ilgai atrodytų estetiškai ir išlaikytų pirminę savo išvaizdą, siūlome apsilankyti mūsų skiltyje „Aksesuarai“ ir išsirinkti savo batams tinkamiausias avalynės priežiūros priemones.

Lygi oda

Lygi oda — tai oda, kuri išgaunama ant odos išorinės pusės, todėl turi lygų paviršių. Tokios odos paviršius kartais gali būti ir ne visai lygus, tad šiam tipui priskiriamos taip vadinamosios randuotos, blizgios ir matinės odos. Deja, ši oda nėra atspari vandeniui, dėvėjimuisi ir temperatūrai. Todėl tam, kad ją apsaugotume, mes siūlome naudoti specialias avalynės priežiūros priemones, tame tarpe specialius impregnatorius, tepalus ir kremus. Lietingu oru reikėtų atkreipti dėmesį ir į odinių padų priežiūrą. Šlapius batus pradžioje reikėtų gerai išdžiovinti ir išvalyti, o tik tada padengti specialiu impregnatoriumi ir atitinkama priemone. Patartina į džiovinamų batų vidų dėti kurpalius, kurių dėka batai ateityje nepraras savo pradinės formos. Kai batus patepsite atitinkamu tepalu arba kita spalvota priežiūros priemone, leiskite priemonei išdžiūti, po to, kad jie vėl blizgėtų ir atrodytų tvarkingai, nublizginkite avalynę švariu skudurėliu arba batų blizginimo kempinėle.

Nubukas ir veliūras

Nubukas ir veliūras yra apdirbtos su pašiauštu paviršiumi odos. Nubuko efektas išgaunamas ant odos išorinės pusės, todėl jo paviršius yra pašiauštas, taip sukuriant į aksomą panašią odos tekstūrą, kuri šiek tiek primena persiko odelę. Veliūras arba „Zomšinė oda“ – yra apdirbami nuo šiurkščios odos pusės ir turi minkštus, tankius ir elastingus pluoštus. Šių odų tipo avalynę reikia valyti sausą ir specialiais šiai odai skirtais šepetėliais ir kempinėmis. Tokią odą svarbu apsaugoti nuo drėgmės, todėl rekomenduojama naudoti specialias priežiūros priemones, kad odos paviršius taptų atsparus vandeniui ir purvui. Prekyboje dabar galima įsigyti įvairių šios avalynės priežiūrai skirtų purškiamų priemonių ir impregnatorių.

Lakuota oda

Lakuota oda – tai natūralios odos arba sintetinės odos pakaitalas, kuris turi specialų lakuotą paviršių. Tokio tipo medžiagos gali būti įvairių struktūrų: yra lygios, su įspaudais, raukšlėtos, metalo efekto arba tik su lako sluoksniu. Lakuotos odos priežiūrai labai svarbu parinkti tokias priemones, kurios išsaugo odos elastingumą. Valyti tokią odą siūlome drėgnu skudurėliu. Be to, lakuota oda išsiskiria dar ir tuo, kad jos nereikia impregnuoti, nes tai gali jai pakenkti ir sumažinti blizgesio efektą. Šios odos priežiūrai siūlome naudoti specialiai tokiai odai skirtas priemones ir skudurėlius.

Nappa ir Brush odos

Šių rūšių odos yra išgaunamos ant odos išorinės pusės dvigubo valymo ir rauginimo procese. Nappa ir Brush odos yra blizgiu paviršiumi ir labai švelnios, plonos, bei lanksčios, todėl dėl savo struktūros, reikalauja ypatingos priežiūros, kuri gali būti panaši, kaip ir lygios odos. Verta tokiai odai skirti ypatingą dėmesį, nuolat ją valyti ir tinkamai impregnuoti.

Sintetinė medžiaga

Tokio tipo medžiagos yra gaminamos iš įvairių sintetinių medžiagų, įvairių odos pakaitalų arba inovacinių naujoviškų medžiagų. Iš sintetinių medžiagų pagamintą avalynę reikia saugoti nuo drėgmės ir valyti geriausiai minkštu šepečiu arba silikonine kempinėle, o jei reikia išvalyti dėmes, tai ir su dėmėms šalinti skirta specialia valymo priemone.

Tekstilė

Tai kitaip vadinami tekstilės gaminiai iš įvairių medžiagų, kurie vis dažniau naudojami ne tik drabužių, bet ir avalynės gamybai; tekstilė naudojama ne tik vasarai ar namams skirtai avalynei, bet vis dažniau ir proginės arba kasdieninės avalynės gamybai. Tokių batų priežiūrai yra rekomenduojami specialūs šepetėliai, kurie skirti sausam valymui ir įvairios purškiamos specialiai tekstilei skirtos priemones. Taip pat siūlome įsigyti priemones, kurios atgaivina spalvą. Pastaba: iš tekstilės pagamintos avalynės negalima skalbti! Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į oro sąlygas, ypač lietų. Tokią avalynę reikia saugoti nuo drėgmės, tam naudoti rekomenduojame impregnuojančias (vandeniui atsparias) priemones. Tam, kad tokių batų pirminė forma išliktų ilgai, patartina naudoti kurpalius. Taip pat siūlome, apsiaunant batus, naudoti batų šaukštą. Jeigu tokie batai turi odinį padą, patartina padengti šį padą apsauginiu sluoksniu.

Tikimės, kad aukščiau pateikti patarimai padės Jums apsispręsti, kokio tipo avalynę įsigyti. Jei turėsite daugiau klausimų ar pastabų, prašome susisiekti su mumis el.paštu arba telefonu. Kviečiame pasinaudoti mūsų paslaugomis.

0
    0
    Jūsų Krepšelis
    Jūsų krepšelis tusčiasGrįšti į parduotuvę